עו"ד יפית יוחפז - מקרקעין · ירושה · מסחרי
עו"ד יפית יוחפז
מקרקעין · ירושה · מסחרי

עו"ד יפית יוחפז

עורך דין מקרקעין

עו"ד יפית יוחפז

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים ונחזור אליכם:

או פנו בדרכים הבאות:

עורך דין מקרקעין יפית יוחפז נותנת שירות מקיף ללקוחות לצורך קניית דירה, מכירת דירה, העברת דירה במתנה, העברת זכויות בדירה מירושה, רישום זכויות לפי ירושה, תמ"א 38, פינוי בינוי ומתן חוות דעת בנוגע למיסוי מקרקעין. 

תפקידיו של עו”ד דיני מקרקעין

עורך דין דיני מקרקעין יערוך את החוזה הרלוונטי, ינהל משא ומתן על מנת להשיג את התנאים הטובים ביותר עבור הלקוח וילווה את הצדדים על להשלמת העסקה ולהעברת הזכויות בלשכת רישום מקרקעין.
הוא ייעץ לצדדים באשר לתכנון המס בעת ביצוע עסקת נדל”ן וידאג למנגנונים שיבטיחו מחד למוכר את קבלת התמורה ומאידך יבטיחו את רישום הזכויות וקבלת החזקה מצד הקונה, תוך תשלום מיסים מינימאלי לעסקה.
בנוסף, לעו”ד מקרקעין תפקיד מכריע הנוגע לדיווח העסקה לרשויות מיסוי מקרקעין, בהתאם לחוק ובמועד הקבוע בחוק – ללא קבלת אישורי המס (אשר חלקם מחוייב המוכר להמציא לקונה כגון אישור מס שבח) לא ניתן להשלים את העסקה ולרשום את הזכויות על שם הקונה, תוך חשיפה של הצדדים לקנסות, הפרת ההסכם והליכים משפטיים ארוכים ויקרים. לכן,  יש לפנות לעורך דין מקרקעין מנוסה שמומחה בתחום מיסוי מקרקעין שידאג לזכויותיכם ויוודא שהעסקה תושלם כחוק, במהירות, ותוך מינימום תשלום מיסים.
 
עסקת נדל"ן היא בדרך כלל העסקה הגדולה ביותר בחייו של אדם, אשר לרוב מתבצע עם סכומי כסף גדולים, ולכן עורך דין מקרקעין צריך להיות בעל מומחיות וניסיון וכן בעל הסתכלות רחבה על כל ההיבטים הנוגעים לעסקה, לרבות היבטי המיסוי הממשלתי (מס שבח ומס רכישה), וכן המיסוי העירוני (היטלי השבחה), לצורך בחינת כדאיות העסקה והסיכונים הנוגעים לעסקה, ואף בחינת העסקה מבחינה מסחרית. 
משרדנו טיפל בעסקאות נדל"ן בכל הארץ, ובפרט באזור המרכז ובגוש דן בערים תל אביב, רמת גן, גבעתיים, הרצליה, כפר סבא, רעננה, נתניה, חולון, ראשון לציון, בת ים, אזור, רחובות, קרית אונו, ראש העין, הוד השרון וירושלים.
 
אנחנו מכירים את העניינים הייחודיים לכל אחת מהערים האלה, מנוסים בבדיקת תיקי הבניין בכל אחת מהעיריות ו/או המועצות ו/או הוועדות המקומיות הרלוונטיות וכן קשרי עבודה עם משרדי רשות מקרקעי ישראל (מינהל מקרקעי ישראל) ומשרדי מיסוי מקרקעין הרלוונטיים לערים אלה ויודעים לתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותינו בנוגע לעסקה הגדולה והחשובה בחייהם.

שירותי המשרד בתחום דיני מקרקעין

משרדינו מלווה את לקוחותיו החל מניהול המשא ומתן  וגיבוש התנאים המסחריים, הן ברכישת ובמכירת נכס והן בכל הסכם מסחרי, הסכמי שכירות, הסכמי שותפים, עריכת בדיקות מקדימות בעסקאות מקרקעין, ניסוח הסכמים וליווי בכל שלבי העסקה עד להשלמתה.
 
בנוסף, מלווה עו"ד מקרקעין יפית יוחפז הסכמי מכר למגורים ולעסקים, שכירות והשכרה של נכסים מסחריים, תמ"א 38, פינוי בינוי, קבוצות רכישה, עסקאות קומבינציה, ניהול נדל"ן, רכישת מגרשים, נחלות חקלאיות, כינוס נכסים, פרצלציה, רישום בתים משותפים, הסכמי שיתוף ופירוק שיתוף במקרקעין, מכרזי מינהל מקרקעי ישראל, מיסוי מקרקעין, היטל השבחה והליכים משפטיים הנוגעים למקרקעין, לרבות תביעות לפינוי דייר ותביעות הנוגעות לבית המשותף אצל המפקח על רישום בתים משותפים.

תחומי העיסוק של משרדנו

נדל"ן

משרדנו עוסק בליווי של עסקאות נדל"ן: הסכמי רכישה מקבלן, הסכמי מכר יד שנייה, הסכמי שכירות והעברות ללא תמורה. משרדנו מעניק ליווי משלב ניהול המשא ומתן לקראת ההתקשרות בהסכם ועריכת הבדיקות המשפטיות ברשויות, ועד להשלמת העסקה. בנוסף, משרדנו עוסק ברישום בתים משותפים, העברת זכויות במקרקעין מכוח צו ירושה או צו קיום צוואה, מתן חוות דעת מיסויות ובתביעות משפטיות בנוגע לזכויות קנייניות, לרבות תביעות לפינוי שוכר.

דיני ירושה ומעמד אישי

משרדנו עוסק בתחום דיני הירושה והמעמד האישי, לרבות עריכת הסכמי ממון, הסכמים חיים משותפים, עריכת צוואות וצוואות הדדיות וניהול עיזבונות. בנוסף, משרדנו עוסק בייצוג במחלוקות משפטיות, בתחום זה.

ליווי תאגידים וייצוג בבתי משפט

משרדנו עוסק בתחום האזרחי- מסחרי, לרבות פתיחת חברות ועמותות, ליווי שוטף של תאגידים שונים וייצוג בסכסוכים בעלי אופי מסחרי בבתי המשפט.

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות בתחומי המקרקעין

עורך הדין בתחום המקרקעין יבדוק עבורכם את זהות המוכר ואת הזכויות שלו בנכס: רישום בטאבו, במינהל מקרקעי ישראל או בחברה משכנת כמו חלמיש או עמידר, האם שולמו דמי חכירה, האם יש הערת אזהרה בנכס (כלומר אדם נוסף בעל זכויות נוספות), האם יש שיעבודים לבנקים או לאנשיםוהאם יש חובות לעירייה.

עורך הדין גם יעדכן את הקונה בהוצאות נלוות לעסקה כמו מס רכישה וכיצד להפחית את המס על פי חוק.

אם החלטתם למכור נכס, מומלץ לכם לפנות לעורך דין מקרקעין, שיבדוק עבורכם תחילה את זהות הקונה, ולאחר מכן יבדוק את הזכויות שלכם בנכס ואם יש שעבודים לצד ג'. בנוסף, יבדוק עורך הדין האם יש חבויות נוספות בנכס, כגון היטל השבחה או מס שבח שאותם אתם אמורים לשלם.

כשאין צוואה, חוק הירושה קובע חלוקה ליורשים לפי עץ המשפחה של הנפטר. במקרה שלנפטר היו אשה וילדים, בת הזוג תירש מחצית מנכסיו, (למשל: תכולת הבית המשותף, כלי הרכב ונכסים נוספים).
הילדים יירשו רק מחצית מהרכוש, והוא יחולק ביניהם שווה בשווה.
חלוקה זו מתאימה לחלק מהאנשים, אך לרבים היא אינה נכונה, ואף עלולה לפגוע ברצונם וביורשים שלהם.

הסכם ממון הוא הסכם אשר במסגרתו קובעים בני הזוג כיצד תתבצע חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. על ההסכם להיות מקיף ועליו להתייחס לרכוש הקיים ולרכוש העתידי. חשוב לבצע הבחנה רכוש אישי לבין רכוש משותף וכן להתייחס לסוגיות ספציפיות נוספות, כגון חלוקת רכוש אשר ניתן במתנה או בירושה. ככל שההסכם יהיה ברור ומפורט יותר, כך הוא ימנע סכסוך כספי בין בני הזוג.

Open chat
1
היי, איך אוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן