לקיחת כספים ע"י יורש עתידי - שאלות ותשובות - עו''ד יפית יוחפז
עו"ד יפית יוחפז: מקרקעין · ירושה · מסחרי
0 הצבעות
216 צפיות

הורה בגיל 86 בעל נכס מניב ( חנות) האמא נפטרה לפני שנים רבות . אחד הילדים ( אחים) עבד ועדיין עובד איתו בנכס . מפאת גילו המופלג האבא לא ממש כמו שהיה בעבר ערני ומקפיד על ההתחשבנויות הכספיות . הבן הזה שהוא אחד מ-5 אחים מנצל זאת ולוקח כספים רבים גם מהעסק וגם מחשבונו הפרטי של האבא . לאחר חשדות של תקופה ארוכה אחד מהילדים שיכנע את האבא לבוא איתו לבנק ולברר את הנושא . בבירור הסתבר שהבן משך כספים רבים ללא ידיעת האבא תוך כדי שהוא מזייף את חתימתו על צ׳יקים ומשלם או מושך את הכסף . האבא עמד בבנק עם דמעות בעניים לנוכח העובדות האלה . באותו מעמד ביקשה הבת שינוי סיסמא וביטול האפשרות למשוך כספים מהחשבון או גישה אליו . לאחר מספר ימים כשהבן ניסה למשוך כספים , הוא סורב . אולם נותרה לו הגישה לכספי העסק ומן הסתם הוא מועל גם בהם. האבא חושש מלבצע מהלך כלשהו והבן ״שותל״ בפיו רעיונות שונים כגון ״ אתה נתת לי בתמורה למזומן ״ או ״ זה כסף שהלך לקניית סחורה לעסק״ . כפי הנראה האבא חושש מעימות איתו , עימות שיעכיר את האווירה המשפחתית או יגרום לשינוי קיצוני בשיגרה . שאלתי היא מה ניתן לעשות במצב כזה ? לאבא שעדיין לא מבין שעשקו ועושקים אותו שנים רבות . איך ניתן לטפל בבעייה זו ?

תודה .

על ידי | 216 צפיות

תשובה 1

0 הצבעות
התשובה הטובה ביותר

שלום,

כמובן, מדובר בעניין רגיש בשל היותו סכסוך בין אב לבנו שגם עובדים יחד בעסק.

רק האב יכול לדרוש את הכספים שבנו לקח ממנו ללא רשותו. מדובר כמובן בסכסוך אזרחי ופלילי כאחד (סכסוך כספי וכן עבירה של גניבה ומעילה).

האב צריך לבדוק את חשבונותיו, להבין את גובה הכספים שנמשכו מהחשבון שלא כדין ולדרוש זאת מבנו, בין בבירור שיעשה ביניהם ובין בדרך של הגשת תביעה נגד בנו לצורך עשיית צדק.

בברכה,

עו"ד יפית יוחפז - עורך דין ירושה

על ידי
נבחר על ידי yafityochpaz
ברוכים הבאים לשאלות ותשובות - עו''ד יפית יוחפז, מוזמנים לשאול שאלות ועו"ד יפית יוחפז עונה

שאלות קשורות

0 הצבעות
0 תשובות
שאלה נשאלה ב- 24 מרץ, 2021 על ידי אנונימי | 9 צפיות
0 הצבעות
1 תשובה
שאלה נשאלה ב- 15 מאי, 2020 על ידי אנונימי | 219 צפיות
0 הצבעות
0 תשובות
שאלה נשאלה ב- 18 מרץ, 2021 על ידי אנונימי | 28 צפיות
0 הצבעות
0 תשובות
שאלה נשאלה ב- 11 פברואר, 2021 על ידי אנונימי | 17 צפיות
0 הצבעות
0 תשובות
שאלה נשאלה ב- 1 מאי, 2021 על ידי אנונימי | 10 צפיות
1,349 שאלות
17 תשובות
0 תגובות
1 משתמש