אין הסכם ממון לפני החתונה - שאלות ותשובות - עו''ד יפית יוחפז
אודות עו"ד יפית יוחפז עורך דין נדל"ן עורך דין צוואות עורך דין מסחרי עורך דין הסכם ממון עורך דין חוזים עורך דין אזרחי עורך דין בחולון עורך דין אפוטרופוס עורך דין סכסוכי שכנים יצירת קשר
0 הצבעות
128 צפיות
על ידי

זוג נשוי שנה, רוצים לרכוש דירה, אין הסכם ממון לפני החתונה. האישה מביאה חצי מליון מחסכונות שהיו לה לפני הנישואין, הגבר לא מביא כלום, שאר המימון ממשכנתא. הבעל לא מעוניין לרשום זכויות יתר בדירה לאישה בגובה הסכום שהיא מביאה מלפני החתונה, מציע לעשות הסכם הלוואה שיפרע לטובת האישה במידה והדירה תמכר מסיבה כלשהי. האם הליך זה של הלוואה בטוח מספיק עבור האישה במידה והנישואים מגיעים לסיום?

תודה.

תשובה 1

0 הצבעות
על ידי
נבחר על ידי yafityochpaz
 
התשובה הטובה ביותר

שלום,

ניתן לבצע זאת ולערוך הסכם הלוואה בין הבעל לאישה. רצוי ומומלץ מאוד שהסכם הלוואה זה ינוסח על ידי עורך דין על מנת שהוא יהיה ברור וישקף את רצון הצדדים.

כמו כן, יש לשים לב שהמשכנתא גוברת על כל חיוב אחר ובמקרה של מכירת הדירה, יש לפרוע קודם את המשכנתא, ומכספי יתרת התמורה, האישה תקבל קודם כל את חצי המיליון שהביאה מלפני הנישואין (או את החלק היחסי בדירה שהיא השקיעה ביתר, כלומר אם רבע דירה שווה היום חצי מיליון וערך הדירה עלה, היא תקבל ערך של רבע דירה יותר מהבעל, לכשהדירה תימכר).

בברכה,

עו"ד יפית יוחפז - עורך דין הסכם ממון

ברוכים הבאים לשאלות ותשובות - עו''ד יפית יוחפז, מוזמנים לשאול שאלות ועו"ד יפית יוחפז עונה

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 128 צפיות
...